Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Žolinės Darsūniškyje
2014-08-19

 

Viena gražiausių Darsūniškio krašto švenčių – Žolinės. Vietiniai, aplinkinių kaimų gyventojai, kraštiečiai suvažiuoja į didžiausius Darsūniškio parapijos atlaidus, dažnai tai virsta giminės suvažiavimais į senelių namus, nuo smagių pasišnekučiavimų bažnyčios šventorius tiesiog dūzgia kaip bičių avilys.

 

Žolinės buvo puiki proga pristatyti darsūniškietės, buvusios mokytojos Donatos Šimukauskienės tik ką išleistą poezijos knygą „Renkuosi tylą“. Mokytojai tik pasirodžius šventoriuje žmonės būriavosi aplinkui, dalinosi prisiminimais, poetė susijaudinusi ir maloniai nustebinta pasirašinėjo knygas. Po Kastyčio Pavalkio pristatymo D. Šimukauskienės laukė staigmena. Gintarė Balčiūnaitė atliko dainą, tai buvo D. Šimukaiskienės eilės, kurioms muziką sukūrė pati Gintarė.

 

Po knygos pristatymo visi skubėjo į bažnyčią pasiklausyti solistės Sigutės Trimakaitės atliekamų giesmių. Po šv. Mišių ir iškilmingos eisenos aplink bažnyčią visi pasiliko dar paklausyti nuostabiai skambančio S. Trimakaitės balso. Šventę vainikavo solistės spontaniškai pasiūlyta visiems kartu atlikti „Lietuva brangi“.

Šventės svečiai aplankė Darsūniškio bažnyčios varpinę, išpuoštą ąžuolo vainikais ir žolynais, ten buvo surengta paroda, skirta Kaišiadorių vyskupo emerito J. Matulaičio, kilusio iš Užgirėlio kaimo, kunigystės 50 – ties metų ir vyskupystės 25 – erių metų jubiliejams, taip pat kun. G. Tamošiūno, kilusio iš to paties kaimo kunigystės 25- erių metų jubiliejui paminėti.

 

Šventės metu fotoaparato iš rankų nepaleido garsus Lietuvos fotografas Arūnas Baltėnas, kuris į Žolines atvyko norėdamas užfiksuoti šv. Mišių metu vykstantį aukojimą. Jo metu kelios parapijiečių poros aukoja duoną, javus, vaisius ir žolynus.

 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2014  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba