Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Renesanso naktys Kruonyje
2015-0
6-18

 

Birželio 26 d., penktadienį, 21 val. kviečiame į Kruonio Švč. Mergelės Marijos, Angelų Karalienės, bažnyčią, kur vyks Antoine Brumel (c.1460-1515) mišios Et terrae e motto, choras Brevis.

RENESANSO NAKTYS KRUONYJE
2015 m. birželio 26 d. 

Antoine Brumel (c. 1460 – 1513/15)
Missa Et terrae e motto
Choras BREVIS
vadovai Gintautas Venislovas
Multimedijų autorius – Darius Stabinskas

Antoine Brumel, po kurio mirties praėjo lygiai 500 metų, šiandien visų laikomas paslaptinguoju renesanso epochos genijumi. XV ir XVI amžių sandūroje dirbo Šv. Petro katedroje Ženevoje, vadovavo Šv. Dievo Motinos katedros kapelai Paryžiuje ir Feraros kunigaikščio Alfonso I d’Este kapelai, savo gyvenimo pabaigą pašventė bažnyčios tarnybai Faencoje ir Mantujoje. Jo kūrybinis palikimas išsiskiria daugiabalsių mišių, motetų gausa, kurių kontrapunktinė technika nenusileidžia kitų garsių jo amžininkų ir mokytojų Jacob Obrecht ir Josquin des Prez kūrybai.

Tačiau vienas Antoine Brumel šedevras – mišios „Et ecce terrae motus“ (Ir žemė sudrebėjo) aplenkė jo laikmetį, savo revoliucingus užmanymus priartindamas prie šių laikų aktualijų.

Prieš penkis šimtmečius Europa patyrė panašų radikalų vertybių perversmą kaip ir mes šiandien, žmonija pažvelgė į prarastą metafizinę tvarką, sau pritaikydami naujas erdves ir suvokimus. Tuo metu ir gimė unikalios, pirmosios muzikos istorijoje dvylikos balsų mišios, virpančios savo šiuolaikiškumu, unikalių sąskambių gausa. Šį muzikinį kosmosą Antoine Brumel sukūrė pasinaudodamas septyniais bažnytiniais tonais, kurie po Kristaus nukryžiavimo ir prieš jo prisikėlimą priverčia žemę sudrebėti.

Projekto sumanytojai neapsiribojo tik pirmuoju sudėtingų mišių atlikimu Lietuvoje. Vaizdų, tekstų ekrane ir gyvo žodžio pagalba, paralelizuodami Via crusis– Kristaus kančių kelią, klausytojo širdis privers sudrebėti primindami apie mūsų šalį sukrėtusius įvykius, nelaimes, privers atsakyti mūsų išlikimo klausimus susinaikinimo akivaizdoje.

Organizatoriai:
Banchetto musicale/ Kruonio kultūros centras/

Partneriai:
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija/ Lietuvos centrinis valstybės archyvas/  Kaišiadorių rajono savivaldybė

Renginys dalinai finansuojamas Kultūros tarybos

 

 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2015  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba