Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ pasitiko savo 25-ąjį jubiliejų
2015-10-25

 

Paskutinįjį spalio sekmadienį Kruonio gimnazijos aktų salėje skambėjo dainos ir nuoširdūs bei gražūs palinkėjimai. O proga buvo. Ir labai graži. Kruonio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, vadovaujamas vadovės Jolitos Ivaškevičienės, minėjo savo solidų jubiliejų – 25 metus. Ta proga visi mėgstantys šio kolektyvo atliekamas dainas, pažįstami, anksčiau prie kolektyvo prisidėjusios moterys bei visi, kurie mėgsta muziką, buvo kviečiami į „Svajos“ jubiliejaus minėjimą „25 Svajos žiedai“.

 

Gražią šventę pradėjo Kruonio kultūros centro direktorė Daiva Mockuvienė, kuri džiaugėsi šio kolektyvo pasiekimais, sveikino kolektyve aktyviai veikiančias moteris. Vėliau prie sveikinimų prisidėjo Kaišiadorių rajono savivaldybės kultūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja L. Medzevičienė, kuri sveikino ne tik savo vardu, bet ir perdavė sveikinimus nuo rajono mero V. Tomkaus ir administracijos direktoriaus Č. Nevieros. L.Medzevičienė „Svajos“ moterims padovanojo taip lauktą ir naudingą dovaną – lėšas, kurios skirtos tautiniams rūbams įsigyti bei taip pat pakvietė vėl dalyvauti dainų šventėje. Sveikinimus ir palinkėjimus dovanojo Liaudies kultūros centras, Anglininkų ir Darsūniškio bendruomenių atstovai, Kruonio bendruomenės pirmininkas K. Garnys, kuris sveikinimo žodžius perdavė ir nuo Kruonio seniūno A.Slavinsko ir „Žiežmarių gėlių“ direktoriaus M.Muižniko. Taip pat gražių žodžių negailėjo ir Kaišiadorių meno mokyklos atstovė bei daugelis kitų, kurie linkėjo dar ilgų ilgų metų bei toliau taip sėkmingai gyvuoti. O Vilūnų bendruomenės atstovai V.Taraškevičienė ir E.Cikanavičius dar  palinkėjo gerų idėjų ir sėkmės darbuose. Kolektyvo „Svaja“ moterys buvo pagerbtos gėlėmis ir kitomis mielomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

 

Po gražių ir prasmingų sveikinimų kolektyvas „Svaja“ dovanojo savo kūrinius, o vieną kūrinį atliko su anksčiau kolektyve dainavusiomis moterimis. Netikėtai „Svajos“ moterys pakvietė visas buvusias nares ir įteikdamos joms po gėlę dėkojo už dalyvavimą, kvietė vėl trumpam prisijungti ir kartu padainuoti. Taip pat kolektyvo moterys padėkojo savo vadovei Jolitai Ivaškevičienei už kantrybę, ištvermę, norą kartu dirbti ir padovanojo paskutinių metų koncertų akimirkas, kurios buvo sudėliotos koliaže.

 

Šia proga savo pasirodymus dovanojo ir romansų ansamblis iš Kalvių „Retro“ (kuriam taip pat vadovauja Jolita Ivaškevičienė) bei vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“. Vyrai ne tik dovanojo savo gražias ir linksmas dainas, tačiau įteikė simboliškai 25 rožių puokštę ir linkėjo dar ne vieno jubiliejaus. Vyrai juokavo, kad apkeliavo jau nemažai šalių, miestų ir miestelių, bet Kruonyje lankosi pirmą kartą ir tikisi, jog tai ne paskutinis apsilankymas. „Svajos“ vokalinio moterų ansamblio jubiliejaus šventė „25 Svajos žiedai“ buvo baigta bendra visų daina „Mūsų dienos kaip šventė“ ir palinkėjimais ilgiausių metų.

 

Verta paminėti, kad šiuo metu „Svajos“ kolektyve dainuoja aštuonios moterys. Kolektyvas aktyviai dalyvauja rajono renginiuose, respublikinėse šventėse. Yra vienas pagrindinių kasmet vykstančio „Sakralinio rudens“ Kruonio seniūnijoje organizatorių. Moterys dažnai yra vertinamos tik geriausiais balais, todėl dažnai iš konkursų parveža aukščiausias vietas. Lietuvių liaudies kultūros centras 2010 metais kolektyvui suteikė III kategoriją pagal meninį lygį, veiklą ir rezultatus, o 2014 metais „Svaja“ atstovavo Kaišiadorių rajoną Lietuvos dainų šventėje „Čia mano namai“. Štai, pavyzdžiui, visai neseniai iš tarptautinio festivalio ,,Nida InterComm – 2015“ Kruonio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja“ grįžo su konkurso laureatų diplomu. Džiugu, kad kolektyvas garsina ne tik Kruonio miestelį, bet ir visą rajoną.

 

Šventėje nuolat skambėjo nuoširdūs palinkėjimai ir juokas. Visi „Svajos“ moterims linkėjo ilgų metų, sėkmės, nepritrūkstančio optimizmo ir didžiulio noro toliau daryti tai, ką jos mėgsta ir kas joms sekasi. Kolektyvo moterys dėkodamos už palinkėjimus ir šventę žadėjo, jog kolektyvas „Svaja“ sulauks dar ne vieno jubiliejaus. Lieka tik palinkėti, kad visi išsakyti linkėjimai išsipildytų su kaupu bei, kad jos skintų laurus ne tik rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose, bet ir tarptautiniuose renginiuose. O tai „Svajos“ moterims sekasi puikiai. Sėkmės ir dar ne vieno jubiliejaus!

 

Dženeta Bartkutė

 

Nuotraukų autorė Ž. Grigonytė

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2015  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba