Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Padėkos vakaras  „Kad širdy nebūtų gruodo...“
2015-1
2-04

 

Padėkos vakaro  „Kad širdy nebūtų gruodo...“   metu Vilūnuose išdalintos padėkos kraštiečiams.

Paskutinįjį rudens šeštadienį Vilūnų bendruomenė ir ne tik rinkosi į Vilūnų bendruomenės namus. Čia vyko Padėkos vakaras „Kad širdy nebūtų gruodo...“. Šio vakaro metu buvo apžvelgti šie, jau beveik besibaigiantys, metai ir taip pat išdalintos penkios padėkos labiausiai nusipelniusiems ar per šiuos metus suspindėjusiems kraštiečiams ir organizacijoms. Padėkos vakaras vyko rudens pabaigoje, kadangi tradiciškai padėkos diena skirta paminėti derliaus nuėmimo pabaigai. Todėl, ir Vilūnuose jis taip pat buvo pradėtas eilėmis apie vasaros ir rudens darbų pabaigą ir derliaus nuėmimą.

Šventišką vakarą pradėjo vakaro šeimininkai – Vilūnų kaimo kapela (vadovė Vida Taraškevičienė). Kapela jau žinoma ne tik Vilūnuose ir Kaišiadorių rajone, tačiau kartu jau ir už jo ribų. Susirinkusieji į šventę ne tik plojo ir lingavo kartu su kapela, bet jai ir pritarė. Savo pasirodymą scenoje jie baigė polkute, kuri buvo palydėta gausiais plojimais. Į padėkos vakarą buvo pakviesti ir kiti šaunūs kolektyvai. Po Vilūnų kaimo kapelos į sceną žengė Kruonio kultūros centro romansų ansamblis „Retro“ (vadovė Jolita Ivaškevičienė). Verta paminėti, jog tai vienintelis retro ansamblis rajone ir gyvuoja jau šešerius metus. Kadangi šio kolektyvo nariai jau žinomi Vilūnų bendruomenei, todėl jie buvo labai laukiami ir gražiai pasitikti. Ypatingai daug dėmesio sulaukė ir juoko svečiams sukėlė pati pirmoji šio ansamblio daina, kuri buvo skirta Vilūnų bendruomenės primininkui – Eugenijui Cikanavičiui. „Retro“ taip pat savo dainas skyrė Vilūnų ponioms ir ponams, pasakojo trumpas istorijas, kurios buvo ne tik juokingos, bet ir įdomiai papasakotos. Po šio kolektyvo visi susirinkusieji buvo dar linksmiau nusiteikę ir visus lydėjo gera nuotaika. Paskutinieji į sceną buvo pakviesti jauniausieji. Į padėkos vakarą atvyko Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“ (vadovė Laima Morkūnienė). Tai labai jaunas, bet jau dalyvavęs įvairiuose respublikiniuose konkursuose ir jų nemažai laimėjęs kolektyvas. „Žilvita“ ne tik dainavo lietuvių liaudies dainas ir sušoko porą šokių, tačiau ir pažadėjo, kad po renginio išmokins šokti ir visus susirinkusius į šventę. O susirinkusieji ne tik pasižadėjo išmokti šokį „Šleiva karvė“, bet ir kitus, kuriuos tik mokins šis jaunimo ansamblis „Žilvita“.

Po muzikinės dalies vieni iš pagrindinių padėkos vakaro „Kad širdy nebūtų gruodo...“ organizatorių ir taip pat šventės vedėjai E.Cikanavičius ir V. Taraškevičienė pristatė nominacijas ir statulėles, kurias gaus nominantai. Nominantai gavo simbolines ir vienetines keramikines rankų darbo kaštono formos statulėles. Iš viso buvo įvardintos penkios nominacijos ir apdovanojimai. Nors Vilūnuose yra daug veiklių ir aktyvių žmonių, tačiau buvo apdovanoti penki, kurie šiais metais labiausiai pasižymėjo. Pirmąją nominaciją „Metų atradimas“ gavo Vilūnų naujakuriai – Julius ir Onutė Laučiai, kurie nors ir gyvena čia neseniai, bet pasirodo, kad yra visų galų meistrai ir bet kada gali padėti bendruomenei įvairiais darbų klausimais. „Metų įkurtuvėmis“ buvo pavadinti neseniai Vilūnuose atidaryti savarankiško gyvenimo namai. Už gražią ir išpuoselėtą sodybą bei, kad galima didžiuotis, jog tokios sodybos puošia Vilūnų kraštą, „Metų pasididžiavimo“ nominacija buvo įteikta Marijonai Leonavičienei. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, Vilūnuose buvo gausu garbingų jubiliejų ir minėjimų. Štai, pavyzdžiui, Ona Lisauskienė minėjo 80-ties metų jubiliejų. Už ilgametę darbo patirtį, nestokojantį humoro jausmą, mokėjimą ne tik bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, bet jiems patarti, juos paguosti ar paskatinti bei taip pat ir už garbingą bei gražų jubiliejų O.Lisauskienei buvo skirtas „Metų jubiliejaus“ apdovanojimas. Paskutinę nominaciją „Metų pasikeitimas“ gavo ilgametis Vilūnų seniūnaitis Kęstutis Malinauskas, kuris po neseniai vykusių seniūnaičio rinkimų savo pareigas perleido Gintui Vadvilavičiui. Bendruomenė padėkojo buvusiam seniūnaičiui ir linkėjo jam sėkmės ateityje. Į šventę susirinkusiuosius sveikino ir LR Seimo narys Dr. Mantas Adomėnas. Po išdalintų apdovanojimų vakaras dar tikrai nesibaigė. Susirinkusieji šoko ir dainavo su „Žilvitos“ kolektyvu vakaronėje. Už kalėdines gėles, kurios puoš ne tik nominacijas gavusių, bet ir kolektyvų vadovų namus, šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja UAB „Žiežmarių gėlės“ ir direktoriui Mariui Muižinikui.

Smagu, kad Vilūnų žmonės, jų darbai ir nuopelnai yra pastebėti. Tai skatina juos veikti taip šauniai ir toliau. Šiai bendruomenei lieka tik palinkėti ir toliau puikiai sutarti, darbuotis bei veikti kartu. Ir kitais metais susitikti Padėkos šventėje, kurioje bus vėl bus išdalinta daug gražių ir prasmingų nominacijų.

Autorė: Dženeta Bartkutė
Nuotraukos: Živilė Grigonytė
 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2015  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba