Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Purpurinis romansų vakaras
2015-11-20

 

Vėjams nupurčius medžių auksą, o lapkričio miglomis pasidengusiems vakarams, mezgantiems tinklus pirmosioms žiemiškoms snaigėms sugaudyti ,taip norisi surasti visus į vėlyvo rudens šešėlių kišenes pabirusius šviesos spindulius. Tuos spindulius Kalviuose rinko romansų melodijos, kuriomis dalijosi Kruonio kultūros centro ansamblis „Retro“, vad. Jolita Ivaškevičienė bei Aleksoto bendruomenės namų liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“, vad. Aurelija Bareišienė.  Kiek, regis, nedaug (?) kartais reikia – šypsenos, galantiško linktelėjimo, šarmingo nusilenkimo ir dainos, kuri sušildo kasdienybę. Sušildo visus, kurie nebijo būti suvilioti dainos ir šokių, tų šypsenų, tų reveransų...

 

Purpurinių rožėmis kvepiančių vakarų iniciatoriai ir entuziastai - „Retro“ kolektyvas .Pastarasis gyvuoja jau šešerius metus. Kolektyvo nariai susidainavo tvirtai – nuo pradžių kolektyve dainuojančios Jurgita, Irutė, Janė, Dalia ir Vilma, vyriškoji senbuvių kompanija, Vidimantas ir du Antanai, bei nauji ansamblio šeimos nariai – Sabina ir Stasys visuomet sulaukia gerbėjų plojimų ir ovacijų. O kaip gi kitaip – kai dovanoji geras emocijas, jos grįžta su kaupu, kam gėlėmis, kam audringais plojimais. Smagu, kad ir kolektyvo narių šeimos nėra abejingos – tai bene vieni didesnių gerbėjų, kurie dažnai tampa ir pagrindiniais kolektyvo pagalbininkais. Ne ką mažiau charizmatiškas ir žavus koncerte dalyvavęs kolektyvas iš Kauno „Svirbė“, skaičiuojantis devintus savo veiklos metus. Jo vadovė Aurelija ilgametė kolektyvo „dirigentė“, kartu su ansambliu aktyviai koncertuoja visoje Respublikoje – patirties ir išmonės per tuos metus prikaupta nemažai.

 

Nors vakaro nuotaiką valdė muzika ir teatrališkos improvizacijos, šmaikščios istorijos ir juokai, tačiau renginio atmosferą ir estetiką padėjo sukurti ir istorinį laikmetį atspindinti apranga bei scenografija. Visos detalės sužavi –pasitempę retro laikų damos ir ponai, šokio judesiai, Janės Bernotienės kurtos scenos dekoracijos leido pajusti prieškario vakarėlio dvasią. Geros emocijos, gražus reginys ir turiningai praleistas laikas nepalieka abejingų – geriausias to įrodymas, publika, skanduojanti „bis“!

 

 

Živilė Grigonytė
 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2015  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba