Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Kviečiame į ,,Renesanso naktis Kruonyje“
2012-05-31

 

Nuo 2008 metų muzikos mylėtojai yra kviečiami į Kruonį vėl ir vėl patirti renesansinės dvasios, Oginskių didybės dvelksmo, vakaro ir muzikos paslapties...

Šiemet jau bus penktoji vasara su muzikiniais vakarais Kruonyje - Oginskių dvarvietėje ir  Oginskių funduotoje Švč. Mergelės Marijos, Angelų karalienės, bažnyčioje. Koncertai rengiami vakaro valandomis - nuo 21 valandos, kad nebūtume blaškomi šių dienų Kruonio pavidalų, kad vakaro tamsoje, deglų šviesoje būtų lengviau pasinerti į didingą praeitį, į Renesanso epochos dvasią, į didžiausius Kruonio klestėjimo laikus.

Birželio 9 d. 21 val. Oginskių dvarvietėje kviečiame vakaroti su senosios muzikos ir šokių trupe ,,Festa Cortese“, taip pat dalyvaus Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis ,,Musica Humana“, solistė Marta Lukošiūtė ir aktorius Vytautas Rumšas.

Birželio 30 d. 21 val. Kruonio bažnyčioje skambės Kruonio vakarų bičiulio, senosios muzikos tyrinėtojo, violončelininko, violininko Dariaus Stabinsko parengta programa, dalyvaujant Lietuvos ir užsienio atlikėjams. Lietuvos senojo muzikinio paveldo pristatymui pasirinkta bažnytinės muzikos programa „Laudate pueri Dominum: XVI - XVII a. sandūros Mišparų rekonstrukcija Abiejų Tautų Respublikoje“, kuri, dalyvaujant chorui ir konsortui „Brevis“ kartu su senosios muzikos eksperte Maria Skiba, bus pristatyta Kruonyje, Kaune, Ukmergėje ir Marijampolėje. Ir po Kruonio bažnyčios skliautais po keturių šimtmečių vėl suskambės italų, lenkų ir lietuvių autorių, dirbusių karališkoje Vazų kapeloje, dedikavusių savo kūrinius mūsų valdovams bei didikams, bažnytinė muzika.

,,Renesanso naktys Kruonyje“ kasmet suburia kelis šimtus žmonių iš Kruonio seniūnijos, Kaišiadorių, Kauno, iš kitų Lietuvos vietų. Garsūs senosios muzikos atlikėjai jau pasitiki, džiaugiasi mūsų publika taip pat, kaip ir Vilniaus,  Europos muzikos klausytojais, įtraukia Kruonį į tarptautines programas - pernai kartu su lenkais Kruonyje minėjome Česlovą Milošą, šiemet birželio 30 d. programoje dalyvauja vokiečių, lenkų atlikėjai. Laukiam vėl visų Kruonyje - vakaro prieblandoje, Renesanso šviesoje.

Rita Janušaitytė

 
Festa Cortese Vytautas Rumšas
TV3 nuotr.
 
Musica humana
D.Matvejevo nuotr.

Marta Lukošiūtė
granada

   
 

Atgal

 

Į viršų

         © 2012  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba