Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

KRUONIUI – 540 METŲ
2012-08-05

 

Rugpjūčio 5 d., sekmadienį, Kruonio seniūnijos gyventojai turėjo dvigubą šventę: miestelis paminėjo 540-ties metų jubiliejų bei įvyko oficialus bendruomenės namų atidarymas. Kruonio parko medžių paunksmėje, Kruonio kultūros centro direktorės Daivos Mockuvienės iniciatyva, buvo originaliai išeksponuota fotomenininko Donato Stankevičiaus fotonuotraukų paroda, kurioje užfiksuotos sustabdytos kruoniečių gyvenimo akimirkos.
Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo du kunigai – Robertas Mikalauskas ir Rolandas Bičkauskas. Po Šv. Mišių iškilminga eisena, kurios priekyje buvo nešamos vėliavos bei jubiliejų menantys skaičiai, patraukė į miestelio aikštę. Centriniame miestelio parke eisena stabtelėjo prie kryžiaus, kuris pastatytas partizanų, nužudytų pokario metais, atminimui. Toliau eisena patraukė prie kryžiaus Raudonojo teroro aukoms atminti, kur Kruonio kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorės Živilės Grigonytės skaitoma poezija ne vieną privertė prisiminti skaudžius istorijos faktus.
Oficialiąją šventės dalį pradėjo seniūnas Audrius Slavinskas, pasidžiaugęs, kad jubiliejinę miestelio šventę ženklina ir kitas gražus įvykis. Tą dieną buvo perkirpta bendruomenės namų atidarymo juostelė. Sveikinimo žodį tarė Kaišiadorių vietos veiklos grupės pirmininkė Janina Augustinavičienė. Naują bendruomenės pastatą, kurio renovacija finansuota ES lėšomis, pašventino buvęs Kruonio parapijos klebonas kunigas R. Bičkauskas, šventės dalyviams ir svečiams buvo dalinama bendruomenės moterų bei rėmėjų iškepta naminė duona. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos seimo narys Bronius Bradauskas, buvęs Kruonio seniūnas- dabartinis Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Gružauskas, Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė ir Žiežmarių seniūnas Rimantas Vičinas.
Gražų ir nuotaikingą šventinį koncertą dovanojo Kruonio kultūros centro mėgėjų kolektyvai ir Kruonio seniūnijos vaikai, lankantys Kaišiadorių meno mokyklos Kruonio skyrių. Gražiausios dainos skambėjo iš Jaunučių ir Jaunių chorų (vad. Jolita Ivaškevičienė, Laima Mažuolytė). Kruonio kultūros centro „Svajos“ ir „Retro“ (vad. Jolita Ivaškevičienė) kolektyvai visus žavėjo savo paruoštomis programomis, o Vilūnų kapela (Vad. Vida Taraškevičienė) kvietė kartu ne tik smagiai padainuoti, bet ir pašokti. Koncerto programoje dalyvavo ir gausus būrys svečių, tarp kurių buvo Linas Adomaitis su Akmėja bei Monika Linkyte, vaikų ir jaunimo dainavimo ir šokio studija „Ša Lia Lia“ iš Kauno su jaunosiomis solistėmis Samanta ir Kamile (vad. Laura Supranavičienė) bei mažąja soliste Karolina (vad. Berta Kasputytė). Puokštę gerų emocijų ir energijos dovanojo Vilniaus purpurinio choro jaunimo grupė, vadovaujama Andriaus Naginės.
Nuo 18 val. Kruonio bendruomenė dovanojo miesteliui atlikėjų Reginos ir Jono iš Elektrėnų koncertą, po kurio Kruonio kultūros centras visus kvietė pašėlti smagioje diskotekoje po atviru dangumi.
Šventės organizatorius Kruonio kultūros centras dėkoja šventės rėmėjams – UAB „Kėdainių duona“, UAB „Pas poną“ šeimininkui Albinui Stasiukynui bei UAB “Baliomanija LT“. Taip pat, Ačiū tariame visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir nuoširdžiai džiaugiamės turėdami puikius šventės partnerius:
Kruonio seniūnija, Kruonio bendruomenė, Vaikų ir jaunimo dainavimo studija „Ša Lia Lia“, Kaišiadorių meno mokyklos Kruonio skyrius.

Daugiau informacijos: http://kaisiadorietis.balsas.lt/naujienos/naujienos_/paminetas-kruonio-miestelio-jubiliejus/
 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2012  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba