Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

PROJEKTAS „RENESANSO NAKTYS KRUONYJE“
2012-1
1-16

 

Kruonio kultūros centras  2012 m. kovo-lapkričio mėnesiais vykdė regionų kultūros projektą „Renesanso naktys Kruonyje“, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį. Projekto metu buvo surengti du Renesanso laikotarpį reprezentuojantys profesionalaus meno koncertai: pirmasis vyko birželio mėn. 9 d., po atviru dangumi Kruonio dvarvietėje. Koncerto metu žiūrovai gerėjosi bendru ansamblio „Musica Humana“, vad. Algirdas Vizgirda, senojo šokio trupės „Festa Cortese“, vad. Alina  Žutautaitė, solistės Martos Lukošiūtės bei aktorius Vytauto Rumšo darbu – „Dedikacija karalienei Barborai Radvilaitei“, kurio metu skambėjo 16-17 a. poezija, karalienės Barboros Radvilaitės laiškai Žygimantui Augustui ir 16-18 a. LDK ir Vakarų Europos dvarų vokalinė ir instrumentinė muzika, šokiai. Antrasis koncertas „Laudate pueri Dominum: XVI ir XVII a. sandūros mišparų rekonstrukcija Zigmanto III Vazos rūmų koplyčioje“ vyko birželio 30 d. Kruonio Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčioje. Programą atliko choras ir konsortas „Brevis“, vad. Maria Skiba, Darius Stabinskas, Gintautas Venislovas.

 

Projekto prioritetinė kryptis buvo skatinti profesionalaus meno sklaidą Kaišiadorių rajone, jaunimo ir kitų Kruonio bendruomenės narių iniciatyvas puoselėti ir saugoti savo krašto istorinį ir kultūrinį paveldą. Taip projekto veikloje atsirado Istorinis būrelis-klubas, kurio veikloje dalyvavo dešimt Kruonio gimnazijos vyresniųjų klasių moksleivių bei devyni suaugusieji iš Kruonio seniūnijos bendruomenių, kultūros darbuotojų. Projekto metu, be minėtųjų koncertų buvo surengtos ekskursijos į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų bei Žemaičių dailės muziejų, lankytasi Taikomosios dailės muziejuje bei Vilniaus paveikslų galerijoje, kur buvo eksponuojamos Renesanso laikmetį apimančios parodos, taip pat organizuotos paskaitos lokalios Renesanso istorijos temomis, vyko edukaciniai-kultūriniai užsiėmimai.


Koncertai ir  klubo veikla bei rengiamos ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai buvo prieinami visiems, dėl ko į projekto veiklą įsitraukė ir joje dalyvavo įvairaus amžiaus, lyties, išsilavinimo, socialinės padėties ir patirties asmenys.

 

Projektas „Renesanso naktys Kruonyje“ priklauso regionų kultūros projektų, mažinančių kultūrinę  ir socialinę atskirtį, dalinio finansavimo kategorijai, kurį remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2012  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba