Praktinis seminaras „Ebru. Piešimas ant vandens“
2011-
12-10

 

Gruodžio 6 d. Kruonio kultūros centre vyko praktinis ebru meno seminaras. Seminarą vedė Kauno psichoterapijos centro saviugdos konsultantė Joana Lebedeva.
 

Ebru – tai menas, imituojantis ir apgaunantis, bet gerąja prasme. Ebru mene naudojamos tik natūralios, žmogaus sveikatai nekenksmingos medžiagos. Vanduo ant kurio piešiama, yra pagamintas iš Jūros dumblių, jie reikalingi dažams išsilaikyti vandens paviršiuje. Dažai ebru mene gaminami tik iš natūralių priemonių: augalų, dirvožemio, metalų oksidų, šias medžiagas maišant su jaučio tulžimi. Dažai gaminami rankomis, pats procesas vyksta apie pusė metų pagal tas pačias, 500 metų senumo tradicijas.
 

Vandens paviršiuje teptukais, lazdelėmis ar specialiomis šukomis paskirstomi dažai ir taip sukuriamas vaizdas. Galiausiai ant sukurto vaizdo dedamas popierius, kuriame lieka autoriaus darbas.
 

Seminaro dalyviai džiaugėsi galėdami susipažinti su ebru menu. Abejingų neliko – tiek mažieji, tiek suaugusieji džiaugėsi kūrybiniu procesu ir galimybe susikurti neįprastą ir unikalų savo meno kūrinį.


 

 
 

Atgal

 

Į viršų

         © 2011  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba