Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Renesanso naktys Kruonyje
201
3-06-
28

 

Birželio 28 d. Kruonio Švč. Mergelės Marijos, Angelų karalienės, bažnyčioje įvyko koncertas iš ciklo ,,Renesanso naktys Kruonyje“. Kaip ir kasmet pilnutėlėje bažnyčioje (dalyvavo daugiau kaip 200 žmonių) vakaro prieblandoje ir žvakių šviesoje skambėjo nauja choro ir konsorto ,,Brevis“ atliekama senosios muzikos programa ,,Silva rerum 1562. Giesmės, dainos ir šokiai Žygimanto Augusto dvare ir koplyčioje“. Projekto muzikiniai vadovai: Maria Skiba (Lenkija, Vokietija), Darius Stabinskas ir Gintautas Venislovas. Kartu su lietuvių atlikėjais muzikavo ir Lenkijos, Vokietijos muzikantai.

Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Žygimanto Augusto valdymo metai XVI šimtmetyje laikomi Abiejų Tautų Respublikos aukso amžiumi, joje suklestėjo menai ir muzika. Pats Žygimantas Augustas muzikoje buvo nemažai prasilavinęs, todėl rūmų muzikinė aplinka turėjo tenkinti jo karališkąjį skonį. Yra žinoma, kad valdant Žygimantui Senajam ir Žygimantui Augustui rūmuose darbavosi daugiau kaip 200 muzikantų, tarp jų - lenkai, italai, vokiečiai, flamandai, lietuviai.

Šio koncerto programoje, naudojantis žiniomis apie Lenkijos karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare dirbusius muzikus, pristatoma to meto muzikos panorama. Vakaro dalyviai turėjo galimybės pasiklausyti muzikos, atliekamos autentiškais instrumentais: išilginėmis fleitomis, gotikine arfa, violomis da gambomis, vargonais ir liutnia.

Renginio organizatoriai: VšĮ ,,Banchetto musicale“, Kaišiadorių rajono savivaldybė ir Kruonio kultūros centras. Taip pat organizatoriai dėkingi už pagalbą Kruonio parapijos klebonui kun. Robertui Mikalauskui.
 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2013  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba