Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Baltų kultūros šventė 2013 prie Maisiejūnų piliakalnio
201
3-0
9-21

 

Rugsėjo 21 d., Baltų vienybės dienos išvakarėse prie Maisiejūnų piliakalnio atgijo senovės gyvenvietė. Tądien čia įsikūrė laisvieji keramikos, šarvų gamybos, papuošalų iš žalvario, žvakių liejimo, juostų pynimo amatininkai. „Baltiškajame sporto aikštyne“ buvo galima varžytis senovės žaidimų rungtyse bei išmėginti įvairias pramogas, kurių viena pritraukė būrį, rankos taiklumą išmėginti panorusių, dalyvių – tai „Laukystos“ lankininkų programa.

Įspūdingas kovas demonstravo senovės baltų karybos draugovės „Jotva“, atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“, karybos klubo „Pera Sudinoi“(Lenkija) kariūnai, o savo muzika džiugino daugelio Lietuvos ir užsienio festivalių dalyviai, neofolkloro grupės: „Ugniavijas“, „Midula“, „Sen Svaja“ ir „Gyvata“.

Šventę užbaigė Rudens lygės apeigos su Jonu ir Inija Trinkūnais bei apeigų grupe „Kūlgrinda“, apdainavusia ir šventės metu „paaukotą“ ožį, kurį specialiai sukūrė skulptorius Dainius Jurevičius iš Prienų.

Šventės šeimininkai: Kruonio kultūros centras ir Kruonio seniūnija, renginio partneriai: Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, Kaišiadorių muziejus bei rajono savivaldybė.

Šventės organizatoriai dėkoja rėmėjams ir draugams: konferencijų ir pramogų centrui „Pas Radvilą“ (vad. Algimantas Radvila), Kruonio gimnazijai ir Kruonio bendruomenei, Rimui Ambrazevičiui, Kostui Garniui, Eugenijui Cikanavičiui, Danutei ir Antanui Šlamams.

Kruonio kultūros centro informacija
 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2013  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba